Skip to content

Kā tīrīt veļas mašīnu mājas apstākļos? [Pamācība, 2023]

Veļas mašīnas ieslēgšana

Kā tīrīt veļas māšinu, lai tā kalpotu ilgāk, ir svarīgi informācija, kuru grib uzzināt visi veļas mašīnu īpašnieki.

Veļas mašīnas tīrīšana ir būtiska, lai novērstu nepatīkamu smaku, pelējumu un citus netīrumus, kuri veidojas pēc biežas veļas mašīnas lietošanas.

Ņemot vērā mūsu pieredzi ar ķīmiskās tīrīšanas iekārtām un veļas mašīnām, mēs Jums pastāstīsim, kā tīrīt gan priekšējās, gan augšējās ielādes veļas mašīnas, izmantojot etiķi un cepamo sodu (process katram ir nedaudz atšķirīgs). 

Veiciet šo tīrīšanu reizi sešos mēnešos, un Jūsu veļas mazgājamā mašīna paliks svaiga un tīra.

Kā tīrīt veļas mašīnu ar priekšējo ielādi?

Sieviete ievieto apģērbu veļas mašīnā

1. Savāc savus tīrīšanas piederumus

Jums būs nepieciešams:

  • Destilēts baltais etiķis
  • Cepamā soda
  • Smidzināšanas pudele
  • Mikrošķiedras audums
  • Zobu suka

2. Izsmidziniet mazgātāja cilindru ar balto etiķi

Pievienojiet balto etiķi smidzināšanas pudelē un izsmidziniet cilindra iekšpusi. Noslaukiet to visapkārt ar mikrošķiedras drānu, neatstājot nevienu virsmu neskartu. (Baltais etiķis ir viens no dabas labākajiem tīrīšanas līdzekļiem – tas bez piepūles noņem nogulsnes, uzkrāšanos, cietā ūdens traipus un pat taukus.)

3. Noslaukiet gumijas blīves

Tālāk gumijas blīvēm (blīvēm ap durvīm) ir nepieciešama nopietna tīrīšana. Noslaukot tās, Jūs, iespējams, atradīsit putas, pelējumu un pat matus. Noslaukiet to visu!

4. Ielejiet destilētu balto etiķi mazgāšanas līdzekļa dozatorā un palaidiet veļas mazgājamo mašīnu uz karstu mazgāšanas ciklu

Izmēriet divas tases destilēta baltā etiķa un ielejiet to tieši veļas mazgājamās mašīnas mazgāšanas līdzekļa dozatorā. Iestatiet mazgātāju, lai tas darbotos visgarākajā ciklā ar karstāko ūdeni.

5. Pievienojiet cepamo sodu veļas mašīnā un atkal iedarbiniet veļas mazgājamo mašīnu

Ieberiet pusi tases cepamā soda tieši veļas mazgājamās mašīnas cilindrā un palaidiet to ar tādiem pašiem iestatījumiem (augstākais un karstākais).

6. Noslaukiet veļas mazgājamās mašīnas durvis un priekšpusi

Izsmidziniet etiķi uz mikrošķiedras drānas un notīriet durvju ārpusi un iekšpusi, līdz tā spīd. Pārlaidiet to pa visu mašīnas priekšpusi, pārliecinoties, ka ir pogas un vadības panelis.

7. Atstājiet durvis un ļaujiet veļas mašīnai izžūt

Lai izvairītos no pelējuma, atstājiet durvis vaļā un ļaujiet iekārtai nožūt gaisā (vai noslaukiet to ar sausu mikrošķiedras drānu).

Kā tīrīt veļas mašīnu ar augšējo ielādi?

1. Pievienojiet veļas mašīnai etiķi un sāciet ciklu

Iestatiet veļas mazgājamo mašīnu tā, lai tā darbotos augstākajā un karstākajā režīmā. Pievienojiet četras tases baltā etiķa un ieslēdziet to. Kad tas ir izdarīts un cikls ir tikko sācies, apturiet veļas mazgājamo mašīnu un ļaujiet ūdenim un etiķim stundu nostāvēties.

2. Noslaukiet veļas mašīnas vāku un pārējo

Gaidot, jūs varat tikt galā ar pārējām veļas mazgājamās mašīnas virsmām. Izsmidziniet etiķi uz mikrošķiedras drānas un palaidiet to gar vāka augšējo un apakšējo daļu, sāniem un mazgātāja priekšpusi.

3. Koncentrējieties uz mazgāšanas līdzekļa un mīkstinātāja dozatoru

Veļas mazgājamās mašīnas mazgāšanas un mīkstinātāju dozatoriem jāpievērš īpaša uzmanība. Zobu suka noderēs, lai patiešām notīrītu to atveres un padarītu tās svaigas un tīras.

4. Izpildiet vēl vienu ciklu ar cepamo sodu

Kad pirmais cikls ir beidzies, ieberiet tasi cepamās sodas un atkal ieslēdziet veļas mazgājamo mašīnu, lai iegūtu vēl vienu jaudīgāku ciklu (joprojām uz tiem karstākajiem/augstākajiem iestatījumiem).

5. Atstājiet vāku atvērtu un ļaujiet tai izžūt

Tāpat kā ar priekšējo ielādi, arī jūs vēlaties, lai augšējās ielādes mazgātājs izžūtu. Vienkāršākais veids ir vienkārši turēt vāku uz augšu, līdz tas ir sauss, vai arī to var noslaucīt ar sausu mikrošķiedras drānu.

Veļas mazgājamās mašīnas uzturēšana

Šeit ir daži papildu tīrīšanas padomi, kā saglabāt veļas mazgājamo mašīnu svaigu starp tīrīšanām, lai nodrošinātu labu veļas mazgāšanas procesa kvalitāti.

Tūlīt pēc mazgāšanas cikliem atstājiet vāku uz augšu vai durvis atvērtas, lai dotu tai iespēju veļas mašīnai izžūt un novērstu pelējuma veidošanos. Tas attiecas uz katru reizi, kad veicat veļas mazgāšanu.

Jums var rasties kārdinājums pievienot īpaši daudz veļas mazgājamo līdzekli ļoti netīrai veļas kravai, bet labāk nedariet to!

Papildu mazgāšanas līdzekļa pievienošana nodara vairāk ļaunuma nekā laba, jo tas faktiski var atstāt ziepju paliekas uz drēbēm un radīt nevajadzīgu veļas mazgājamās mašīnas nodilumu.

Iepazīstieties ar veļas mazgājamās mašīnas lietošanas rokasgrāmatu un ievērojiet tās noteikumus par veļas mazgāšanas līdzekļa daudzumu. Ja jums ir nepieciešama papildu apģērba tīrīšana, izmantojiet tīrīšanas ciklu, nevis pievienojiet papildu mazgāšanas līdzekli.

Ik pēc dažām mazgāšanas reizēm apskatiet veļas mazgājamās mašīnas detaļas, piemēram, gumijas blīvējumu vai maisītāju, un noslaukiet tos.

Visbeidzot, nekad nepārslogojiet veļas mašīnu, iekārtas pārslodze var ātrāk nolietot to!

Kopsavilkums

Veļas mašīnas tīrīšana ir svarīga panākumu atslēga, lai saglabātu to labā stāvoklī un mazinātu tās nolietošanos. Ievērojot mūsu minētos veļas mašīnas tīrīšanas padomus, Jūsu mašīna saglabāsies tīra un svaiga ļoti ilgu laiku.

Vai Jums palīdzēja kāds no padomiem? Atsājat abildi komentāros!

Tiekamies nākošreiz! 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *