Skip to content

Kā ietaupīt laiku, mazgājot veļu? [ 6 viegli padomi, 2023]

Ievieta ar pulksteni rokā

Vai jums veļa kādreiz sakrājas tik daudz, ka mazgājot to jūtaties it kā cīnītos ar vējdzirnavām?

Lai gan mēs nevaram garantēt, ka veļas mazgāšana kādreiz kļūs par vienu no jūsu iecienītākajiem mājas darbiem, mums ir daži padomi, kas palīdzēs tev racionalizēt un uzlabot šo procesu. 

Uzzinat, kā ietaupīt laiku, mazgājot veļu, lai jums nebūtu sajūta, ka esat pieķēdēti pie veļas mazgājamās mašīnas un žāvētāja.


Telpas organizēšana

Kārtības sajūta ir pamats, kas nepieciešams, kad mēģināt izdomāt, kā atvieglot veļas mazgāšanu. Ja veļas mazgātava vai telpa, kurā atrodas veļas mašīna, ir glīta un sakopta, ir lielāka iespēja, ka jūs zināsiet, kur kas atrodas. 

Tas nozīmē, ka jūs pavadīsiet mazāk laika, meklējot visus nepieciešamos līdzekļus, traipu tīrītājus vai citus palīglīdzekļus.


Veļas šķirošana

Veļas šķirošana

Veļas mazgātavas sakārtošana ir viena lieta. Pavisam kas cits ir spert soli tālāk, lai mazinātu nekārtību starp netīrajām drēbēm. 

Izmantojiet atsevišķus maisus, grozus vai kastes, lai nošķirtu gaišo, tumšo un smalko veļu. Jūs pat varat apsvērt iespēju izveidot “steidzamu” grozu drēbēm, kas jāmazgā pēc iespējas ātrāk. 

Izmantojiet tīklveida maisiņus zeķēm, lai ietaupītu sev laiku, kas vajadzīgs, lai tās ātrāk atrastu netīrās veļas kaudzēs. Neliela organizētība var ievērojami palīdzēt, kad ir nepieciešams ātrāk izmazgāt veļu.


Neļaujiet veļai uzkrāties

Ja ļaujat netīrajām drēbēm krāties milzīgās kaudzēs, jūs vairāk vai mazāk esat pats sev ļaunākais ienaidnieks. Ja patiešām vēlaties iemācīties ātri izmazgāt veļu, jums ar to ir jānodarbojas katru dienu. 

Ir daudz veidu, kā to izdarīt. Piemēram, jūs varētu apsvērt tumšo veļu mazgāšanu pirmdienās un trešdienās, bet gaišo – otrdienās un ceturtdienās. 

Piektdienās varētu mazgāt skolas formas tērpus, kā arī sporta un vingrošanas piederumus. Sestdienās un svētdienās mazgājiet palagus un dvieļus. 

Vienkārši atrodiet grafiku, kas jūsu mājsaimniecībai ir vispiemērotākais, lai katru reizi, ienākot pa durvīm, jūs nesagaidītu milzīga netīrās veļas kaudze.


Atbrīvojieties no liekajām drēbēm

Jo mazāk drēbju ir jūsu mājās, jo mazāk tās ir jāmazgā. Tas ir tikai loģiski, vai ne? Tāpēc, kamēr domājat par to, kā atvieglot veļas mazgāšanu, apsveriet iespēju pārlūkot savu skapi un ziedot visu, kas jums nav nepieciešams. 

Labs noteikums ir atbrīvoties no visa, kas neder vai ko neesat valkājis pēdējā gada laikā!


Neizlaidiet drēbju locīšanu un kārtošanu

Veļas mazgāšana nav pienākums, kas beidzas, kad apstājas žāvētājs. Jums joprojām ir jārūpējas par tīrajiem apģērbiem. Pretējā gadījumā tie galu galā tiks nomesti kaudzē uz dīvāna vai tiks mazgāti vēlreiz, jo jūs tos atstājāt kaut kur mājoklī un nevarat atcerēties, vai tie ir tīri. 

Salociet un pakariniet drēbes uzreiz pēc tam, kad tās izņemtas no žāvētāja, jo tas palīdzēs mazināt žāvētāja radītās krokas apģērbā. Uzliekat kreklus uz pakaramajiem un ievietojat tos skapī. Sašķirojat zeķes pa pāriem un ievietojat tās jūsu skapja atvilknēs vai tām paredzētajā vietā. 

Atcerieties, ka drēbes par kurām rūpējas kalpo daudz ilgāk!


Izmantojiet veļas mazgāšanas pakalpojumus

Vidēji cilvēks var patērēt līdz 11 stundām mēnesī, mazgājot veļu! Paātrinat šo procesu un nododat savu veļu profesionāļu rokās, kas izmazgās jūsu veļu un nogādās to pie jums atpakaļ tīru un kārtīgi salocītu. 

Veļas mazgāšanas process mājas apstākļos var būr sarežģits un laikietilpīgs, tāpēc veļas nodošana ķīmiskajā tīrītava un veļas mazgātavā var būt labs veids kā ietaupīt jūsu laiku. 

Helgas Veļas Māja specializējas veļas mazgāšanas un ķīmiskās tīrītavas pakalpojumu nodrošināšanā gan privātpersonām, gan uzņēmumiem, un Rīgā mūsu piegāde ar kurjeru visiem pasūtījumiem virs 15EUR ir bezmaksas! 

Ja jums ir kādi jautājumi par veļas mazgāšanas pakalpojumiem, tad droši sazinieties ar mums!


Kopsavilkums

Veļas mazgāšana nav sarežģīts, bet ir laikietilpīgs process! Lai ietaupītu laiku mazgājot veļu izveidojat stratēģiju, kas labāk saskanēs ar jūsu ikdienas gaitām un netīrās veļas daudzumu. 

Sakopjat savu veļas mazgāšanas telpu un šķirojat veļu. Tas palīdzēs būt organizētākiem un paātrinās visu procesu. 
Neļaujat netīrajai veļai uzkrāties un reizi gadā ziedojat drēbes, kuras neesat vilkušas vismaz gadu.

Gadījumā, ja tomēr netiekat galā ar savu netīro veļu, nododat to mazgāšanai Helgas Veļas Mājas kolektīvam, un mēs par to parūpēsimies un nogādāsim pie jums tīru un kārtīgi salocītu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *