Skip to content

5 labākie padomi kā iztīrīt zāles traipus no apģērba! [2024]

Zāles traipu tīrīšana

Tuvojoties vasaras sezonai, mēs visi vēlēsimies doties arā, lai baudītu saulaino laiku un izklaidēties svaigā dabā.

Bieži vien pēc aktīvas atpūtas dabā, mēs saskaramies ar dažāda veida traipiem uz mūsu drēbēm, tāpēc mēs esam apkopojuši 5 labākos padomus kā iztīrīt zāles traipus no apģērba.

Traipa berzēšana ar alkoholu


Bagātīgi aplejiet traipu ar alkoholu (vēlams degvīnu) un veicat traipa berzēšanu ar kādu lupatiņu. Pēc tam izžāvējiet apģērba gabalu svaigā gaisā līdz traipa rajons ir nožuvis. Kad traips ir izžuvis, noskalojiet to ar aukstu ūdeni. 

Pēc tam ar karoti uzklājat kādu mazgāšanas līdzekli un enerģiski to noberziet (ieteiktu izmantot suku vai cietāku skrubi). Ļaujat traipam nostāvēties vismaz 10 minūtes un pēc tam noskalojiet to vēsā ūdenī.

Iespējams, ka pēc šāda traipa tīrīšanas procesa uz apģērba paliks neliels dzeltens pleķis, bet mēs ieteiktu atkārtot procesu un pēc tam ievietot apģērbu veļas mašīnā uz vienu mazgāšanas ciklu.

Izmantojat tikai mazgāšanas līdzekli

Traipam uzklājat veļas mazgāšanas vai traipu tīrīšanas līdzekli un enerģiski noberziet to ar kādu birsti. Ļaujat traipam nostāvēties vismaz 10 līdz 15 minūtes un noskalojiet to ar vēsu ūdeni.

Šī metode var būt noderīga, ja Jums mājās nav alkohols vai kāds cits speciāls tīrīšanas līdzeklis. Pēc traipa noskalošanas, var gadīties, ka uz apģērba paliek neliels dzeltens traips. Mēs Jums ietiektu atkārtot iepriekš minēto procesu un pēc tam izmazgāt apģērba gabalu veļas mašīnā. 

Ūdeņraža peroksīds un cepamā soda

Sajaucat ēdamkaroti cepamās sodas ar dažiem pilieniem ūdeņraža peroksīda, lai izveidotu biezu pastu. Sasmērējiet zāles traipu un ļaujiet tam nostāvēt vismaz 30 mīnūtes vai pat ilgāk. Pēc tam noberziet traipa rajonu ar kādu birsti un noskalojiet to ar vēsu ūdeni.

Kad šie soļi ir veikti, ieberziet traipu ar veļas mazgāšanas līdzekli, ļaujiet tam nostāvēt vismaz 10 minūtes un atkal noskalojat to ar aukstu ūdeni.

Pēc šo soļu veikšanas, redzēsiet, ka uz apģērpa paliek tikai pa visam neliels dzeltens pleķis.

Ūdeņraža peroksīds un trauku mazgājamais līdzeklis

Sajauciet dažus ūdeņraža peroksīda šļakstus ar dažiem trauku mazgāšanas līdzekļa pilieniem. Iesmērējat traipu un ļaujiet tam nostāvēties vismaz 30 minūtes. 

Pēc tam skrubējiet traipu ar birsti vai kādu lupatu un noskalojiet vēsā ūdenī. Beigās iesmērējat traipu ar veļas mīkstinātāju, ļaujat tam nostāvēties un atkal skalojat to ar vēsu ūdeni.

Šī metode ir līdzīga iepriekš minētajai, bet atstāj vēl mazāk manāmas zāles traipa atliekas uz apģērba. 

Labākais risinājums – etiķis

Sajauciet vienu daļu baltā etiķa ar vienu daļu ūdens. Pārklājiet traipu, ļaujiet tam nostāvēties vismaz 30 minūtes. Pēc tam berzējiet to ar skrubi un noskalojiet vēsā ūdenī. 

Pēc tam atkārtojiet parastās darbības ar veļas mazgāšanas līdzekli: uzklājat līdzekli, skrubējiet, ļaujiet nostāvēt un noskalojiet aukstā ūdenī.

Šis ir labākais risinājums no visiem, kurus esam apskatījuši šajā rakstā un palīdzēja tik galā ar lielāko daļu no traipa. 

Kopsavilkums

Šajā rakstā mēs esam apskatījuši 5 dažādus veidus kā tikt galā ar zāles traipiem uz apģērba. Protams, atcerieties, ka dažadi apģērba materiāli var iespējams reaģet uz rakstā minētajām vielām, tāpēc pirms tīrīšans izlasiet norādījumus uz apģērba etiķetes (birkas).

Izpētiet visas metodes un komentārā pieminat vai kāda no šim metodēm Jums palīdzēja!

Ja vēlaties atstāt šo profesionāļu rokās, tad mūsu ķīmiskā tīrītava noteikti Jums varēs palīdzēt!

Līdz citai reizei!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *