Blogs

Kā pareizi ieziemot savas vasaras drēbes?

Ir pienācis rudens, un mūsu skaistās vasaras drēbes ir nepieciešams pareizi ieziemot, lai nesabojātu to  auduma struktūru un izskatu. Šajā rakstā jūs atradīsiet dažus padomus, kā pareizi uzglabāt drēbes rudens un ziemas periodā.

 

Izvēlies pareizo drēbju pakaramo

keagan-henman-Won79_9oUEk-unsplash

Noglabājot kleitas un kreklus, bieži tiek pieļauta kļūda izvēloties nepiemērotu drēbju pakaramo. Lielākā problēma, kura uzrodas noglabājot šāda tipa drēbes ir tas, ka bieži apģērbi saburzās un zaudē auduma struktūru plecu rajonā. Lai izvairītos no šādām problēmām, ir nepieciešams izmantot pakaramos ar mīkstu apvalku. Kā arī ir nepieciešams uzglabāt apģērbu speciālos apvalkos, kuru pasargā apģērbu no saskarsmes ar citiem apģērbiem un parazītiem (kodēm).

Apģērbu maisi (Jysk): https://www.jysk.lv/uzglabasanai/apgerbu-maisi.html

Uzglabāšana plastmasas konteineros

Nereti cilvēki pieļauj kļūdu un uzglabā apģērbus kartona kastēs, kas nepasargā apģērbu no mitruma un iespējama pelējuma parādīšanas. Lai drēbes paliktu sausas un nerastos pelējums, un tām nevarētu piekļūt citi kaitēkļi, tās ir nepieciešams ievietot caurspīdīgās plastmasas kastēs. Šīs kastes pasargās audumu, un jūs vienmēr zināsiet, kas atrodas katrā kastē pat neatverot to vaļā.

Plastmasas kastes (Jysk): https://www.jysk.lv/uzglabasanai/plastmasas-kastes.html

Sausa uzglabāšanas vieta

paseidon72-MaeD4oBtdcE-unsplash 

Apģērba noglabāšana mitrā vietā ir lielākā kļūda, kuru jūs varat pieļaut. Ir nepieciešams aizmirst par savu iemīļoto drēbju uzglabāšanu garāžā vai arī piemājas šķūnītī. Kastes, kurās ievietots apģērbs, ir nepieciešams novietot kādā sausā un tīrā vietā. Par piemērotām vietām var uzskatīt apsildītu saimniecības telpu, kurā netiek uzglabāti netīri darbarīki, vai arī kāds liels skapis, kas atrodas apsildāmās telpās.

 

Galvenais ir atcerēties izmazgāt savas vasaras drēbes pirms liekat tās skapjos! Vairāk par mūsu pakalpojumiem varat uzzināt: https://helgasvelasmaja.lv/cenradis/

Kā mājās apstākļos iztīrīt 3 populārākos ēdienu traipus?

Mums katram ir gadījies izliet rīta kafiju, vai arī sasmērēt savas mīļās, gaišās bikses ar tomātu mērci. Šajā rakstā Jūs atradīsiet 3 padomus, kā, mājas apstākļos, ātri tikt vaļā no dažiem pazīstamiem ēdienu traipiem.

Vienmēr ir nepieciešams atcerēties, ka ēdienu traipus ir jācenšas tīrīt pēc iespējas ātrāk. Atstājot apģērba gabalu veļas grozā, traips sacietē un kļūst grūtāk izmazgājams!

Protams, prātīgāk būtu šādu nozīmīgu darbu uzticēt profesionāļiem un nogādāt apģērbu kādā veļas mazgātavā vai ķīmiskajā tīrītavā. Lai uzzinātu vairāk par mūsu pakalpojumiem, apmeklējiet mūsu mājaslapas sadaļu ‘’Pakalpojumi’’, bet, ja paši vēlaties tikt galā ar netīrajiem traipiem, tad turpiniet lasīt šo rakstu!

 

Sarkanvīna traipi

vins.jpeg

Vīna traipi ir vieni no visbiežāk sastopamajiem traipu veidiem! Lai iztīrītu sarkanvīna traipu, pārliekat apģērba gabalu pāri bļodai un to nostiepjat, lai traips atrasots bļodas vidū. Pāri traipam pārkaisiet sāli un viegli to ieberziet traipā. Tad virsū traipam lēnam lejat karstu ūdeni, līdz brīdim, kad visa traipa zona ir samitrināta.

Pēc tam, ievietojat apģērba gabalu veļas mazgājamajā mašīnā un mazgājat režīmā ar visaugstāko temperatūru.

 

Kafijas traipi

coffee

Lai gan izskatās, ka kafijas traipi ir ļoti grūti izmazgājami, tomēr, ir daži risinājumi, kas tīrīšanas procesu padara ļoti vieglu. Mājas apstākļos kafijas traipus var iztīrīt izmantojot gāzētu ūdeni vai alu!

Aplejat traipu ar gāzēto ūdeni un ar kādu lupatiņu viegli beržat traipu kamēr tas vairs nav redzams. Šādu pašu pieeju var izmantot, tīrot kafijas traipu ar alus palīdzību!

 

Šokolādes traipi

coco.jpeg

Sākumā traipa zona ir jāatbrīvo no šokolādes paliekām. Noskrāpējat šokolādi ar kādu karoti vai nazītī līdz ir palicis tikai traips, kas iesūcies apģērba gabalā.

Samitriniet traipa zonu un ieberžat tajā veļas pulveri vai kādas ziepes. Atļaujat pulverim iesūkties apģērba gabalā vismaz 15 minūtes. Kad laiks ir pagājis, palieciet traipu zem tekoša ūdens un ar pirkstu berzējat traipu līdz tas vairs nav redzams!

 

Vairāk informācijas par blogu

Helgas Veļas Mājas blogā, vismaz reizi nedēļā, tiks publicēti raksti par visu, kas saistīts ar apģērba mazgāšanu, uzturēšanu un glabāšanu. Sekojat līdzi mūsu rakstiem un jaunākajām ziņām arī mūsu Facebook lapā: https://www.facebook.com/helgasvelasmaja